Mięta pieprzowa

150,00 zł
Brutto

Peppermint, Mentha piperita

Ilość
Ilość

opakowanie 15ml

Podstawowe korzyści:

  • Zażywany wewnętrznie wspiera funkcje oddechowe i głębokie oddychanie oraz zdrowie układu trawiennego. 
  • Działa pobudzająco na zmysły.
  • W sposób naturalny odstrasza insekty.

Opis:

Mięta pieprzowa jest hybrydą mięty wodnej z miętą ogrodową i została po raz pierwszy opisana przez Carla Linnaeusa w 1753 r. Wysoka zawartość mentolu, która występuje w olejku eterycznym z mięty pieprzowej doTERRA, odróżnia ten doskonałej jakości olejek od innych produktów. Mięta pieprzowa jest często stosowana w pastach do zębów i gumie do żucia w celu zapewnienia higieny jamy ustnej, pomaga również łagodzić sporadyczne dolegliwości żołądkowe i wspomaga zdrowe funkcje oddechowe, gdy jest przyjmowana wewnętrznie. Olejek z mięty pieprzowej, dodany do deserów, napojów, koktajli, a nawet potraw wytrawnych, zapewnia im orzeźwiający, miętowy smak. 

 

Opis aromatu:

miętowy, świeży, ziołowy.

 

Zastosowanie:

  • Zmieszaj z wodą kroplę olejku z mięty pieprzowej i kroplę olejku cytrynowego, a otrzymasz odświeżający płyn do płukania jamy ustnej.
  • Weź jedną lub dwie krople w kapsułce, aby złagodzić sporadyczne dolegliwości żołądkowe. 
  • Dodaj kroplę do swojego ulubionego przepisu na smoothie, aby odświeżyć smak.
  • Wymieszaj jedną kroplę olejku z mięty pieprzowej, jedną kroplę olejku z dzikiej pomarańczy i jedną kroplę olejku kadzidłowego, aby uzyskać prostą, ale energetyzującą mieszankę aromatyczną.

Instrukcje stosowania:

  • Aromatyczne: dodaj 3-4 krople do dowolnego dyfuzora.
  • Wewnętrznie: rozcieńcz 1 kroplę w 125 ml płynu.
  • Miejscowe: nanieś 1 lub 2 krople na żądany obszar. Rozcieńcz olejem bazowym, aby zminimalizować wrażliwość skóry.

Olejek posiada najbardziej restrykcyjny certyfikat - CPTG - Certified Pure Therapeutic Grade (Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna). Kontrolowany jest cały proces produkcyjny od momentu sadzenia rośliny do butelkowania olejków. Olejki posiadające ten certyfikat cechuje brak: pestycydów i metali ciężkich, sztucznych barwników i wypełniaczy, domieszek olejków z innych roślin i domieszek olejków syntetycznych.

Główne składniki: mentol, menton, eukaliptol

Uwagi.

Używać tylko po rozcieńczeniu. Zażywać nie więcej niż jedną kroplę dziennie. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży lub jesteś pod opieką lekarską, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym, twarzą, wrażliwymi obszarami i błonami śluzowymi.

 

Jest to jeden z podstawowych olejków w mojej naturalnej apteczce. Koi bóle głowy, odświeża w gorące dni, wspomaga w pracy umysłowej, pomaga złagodzić dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną. Więcej informacji na temat właściwości olejku z mięty pieprzowej oraz praktyczne porady jego zastosowania, znajdziesz w mojej książęce „Aromaterapia od podstaw. Porady praktyczne”.

Paulina Jarkiewicz

Zobacz także