Bergamotka

240,00 zł
Brutto

Bergamot Oil, Citrus bergamia

Ilość
Ilość

opakowanie 15ml

Podstawowe korzyści:

 • Relaksujący i kojący aromat.
 • Działanie oczyszczające, wsparcie przy problemach skórnych.
 • Często wykorzystywany do masażu ze względu na właściwości wyciszające.
 • Stosowany wewnętrznie wspiera prawidłowe funkcje odpornościowe. 

 

Opis:

Bergamota jest najdelikatniejszą z roślin cytrusowych, która wymaga szczególnego klimatu i gleby. Do niedawna była uprawiana i używana do celów medycznych wyłącznie w okolicach włoskiego miasta Bergamo (stąd jej nazwa). To właśnie bergamotka tworzy niepowtarzalny smak i zapach herbaty Earl Grey. Włosi używają olejku z bergamotki od stuleci, by zmniejszyć uczucie stresu oraz ukoić i odmłodzić skórę, a także do leczenia gorączki oraz problemów z układem trawiennym. W Grecji niedojrzałe owoce bergamotki je się na deser. Olejek z bergamotki jest tłoczony na zimno ze skórki owoców. Jest unikatowy i najdelikatniejszy z olejków cytrusowych. Ma właściwości łagodzące stres i poprawiające nastrój. Działa również oczyszczająco i dezynfekująco na skórę. Olejek jest używany jako składnik wielu perfum, kremów, balsamów, mydeł i produktów do pielęgnacji skóry ze względu na swoje właściwości łagodzące i zapachowe. Ze względu na swój niepowtarzalny aromat doskonale sprawdzi się też w kuchni, np. jako dodatek do deserów.

 

Opis aromatu:

cytrusowy, korzenny, z lekką nutą kwiatową.

 

Zastosowanie:

 • Rozpylaj olejek, gdy poziom stresu lub napięcia jest wysoki.
 • Nakładaj na stopy przed snem lub stosuj z olejkiem nośnikowym w celu uspokojenia i relaksującego masażu.
 • Stosuj na skórę podczas kąpieli pod prysznicem, aby czerpać przyjemność z jej właściwości oczyszczających i poczuć uspokajający aromat.
 • Dodając olejek do zwykłej czarnej herbaty i zmień ją na Earl Grey.
 • Dodaj jedną lub dwie krople do środka czyszczącego do pielęgnacji skóry, który stosujesz.
 • Dla uzyskania owocowego orzeźwienia dodaj kilka kropli olejku eterycznego z bergamotki i kilka świeżych plasterków owoców do szklanki wody z lodem.

 

Instrukcje stosowania:

 • Aromatyczne: Dodaj 3-4 krople do dowolnego dyfuzora.
 • Wewnętrznie: Rozcieńcz 1 kroplę w 125 ml płynu.
 • Miejscowe: Masaż: wymieszać 5 kropli z 10 ml olejku nośnikowego. Kąpiel: wymieszać 5 kropli z 5 ml olejku nośnikowego. Perfumowanie: wymieszać 1 kroplę z 10 kroplami olejku nośnikowego.

 

Olejek posiada najbardziej restrykcyjny certyfikat - CPTG - Certified Pure Therapeutic Grade (Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna). Kontrolowany jest cały proces produkcyjny od momentu sadzenia rośliny do butelkowania olejków. Olejki posiadające ten certyfikat cechuje brak: pestycydów i metali ciężkich, sztucznych barwników i wypełniaczy, domieszek olejków z innych roślin i domieszek olejków syntetycznych.

 

Główne składniki:

limonen, octan linalilu, linalol, terpinen, β-pinen.

 

Uwagi.

Może powodować podrażnienia skóry. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarską, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, wewnętrzną częścią uszu i innymi wrażliwymi obszarami. Unikać światła słonecznego i promieni UV przez przynajmniej 12 godzin po zastosowaniu produktu.