Goździk

95,00 zł
Brutto

Clove Oil, Eugenia caryophyllata

Ilość
Ilość

opakowanie 15ml

Podstawowe korzyści:

 • Posiada silne właściwości antyoksydacyjne.
 • Pomaga w czyszczeniu zębów i dziąseł; odświeża oddech.
 • Goździkowy olejek eteryczny świetnie nadaje się do rozproszenia w dyfuzorze ze względu na ciepły, stymulujący aromat, który pomaga stworzyć przyjazną atmosferę.

Opis:

Korzyści i zastosowania goździków sięgają starożytnych Chin i Indii, a także innych części świata. Olejek z goździka pochodzi z nieotwartych pąków kwiatowych wiecznie zielonego drzewa. Goździk jest używany od lat w preparatach dentystycznych, słodyczach i gumach ze względu na swój smak i zdolność do oczyszczania jamy ustnej, ale oferuje dużo więcej korzyści. Pączek goździkowy zawiera dużą ilość eugenolu, aktywnego składnika chemicznego, który, nadaje olejkowi właściwości energetyzujące, a także czyni go bardzo stymulującym i energetyzującym olejkiem eterycznym, który może być stosowany jako rozgrzewający olejek do masażu. Goździk ma silne właściwości przeciwutleniające (według skali ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) goździk mielony ma najsilniejsze właściwości antyoksydacyjne (źródło:http://modernsurvivalblog.com/health/high-orac-value-antioxidant-foods-top-100/). Wspiera również zdrowie układu sercowo-naczyniowego, gdy jest stosowany wewnętrznie. Jako przyprawa do gotowania, goździk nadaje pikantny smak każdemu daniu lub deserowi, zapewniając jednocześnie korzyści dla zdrowia. Jedna kropla może oczyścić zęby i dziąsła, jednocześnie zapewniając świeży oddech.

W porównaniu ze świeżymi bądź suchymi przyprawami lub innymi środkami aromatyzującymi, olejki eteryczne mają tak silny aromat, że nawet najmniejsza ich ilość może nadać potrawom wyrazistego smaku. W przypadku użycia olejku goździkowego do gotowania najlepiej jest stosować metodę wykałaczki – zanurzyć końcówkę czystej wykałaczki w buteleczce z olejkiem eterycznym i wymieszać składniki tą wykałaczką. Po zamieszaniu wykałaczką potrawy w naczyniu spróbuj, czy nie trzeba dodać jeszcze więcej olejku.

 

Opis aromatu:

mocno pikantny, ciepły, drzewny, z nutą skóry.

 

Zastosowanie:

 • Dodaj kroplę olejku na szczoteczkę do zębów przed użyciem pasty, aby oczyścić zęby i dziąsła oraz odświeżyć oddech. Stwórz płyn do płukania jamy ustnej naturalnego pochodzenia, rozpuszczając kroplę olejku goździkowego w 50 ml wody.
 • Wlej jedną kroplę do 125 ml wody i przepłucz gardło, aby uzyskać kojący efekt.
 • Aplikuj olejek do żelowych kapsułek i łykaj jako suplement w celu wsparcia funkcjonowania układu krążenia. 
 • Ze względu na ciepłe, pikantne właściwości, olejek z goździka idealnie dopełni ulubione potrawy w okresie jesienno-zimowym.
 • Do nadawania smaku wypiekom zamiast suszonego goździka używaj olejku goździkowego.
 • Dodaj dwie krople do wody, aby uzyskać korzenny smak.
 • Rozprosz trzy krople olejku goździkowego, jedną kroplę olejku cynamonowego i dwie krople olejku z dzikiej pomarańczy dla orzeźwiającego zapachu.

 

Instrukcje stosowania:

 • Aromatyczne: dodaj trzy lub cztery krople do dowolnego dyfuzora.
 • Wewnętrznie: rozcieńcz jedną kroplę w 125 ml płynu.
 • Miejscowe: masaż: wymieszać 5 kropli z 10 ml olejku nośnikowego.
 • Kąpiel: wymieszać 5 kropli z 5 ml olejku nośnikowego.
 • Perfumowanie: wymieszać 1 kroplę z 10 kroplami olejku nośnikowego.

 

Olejek posiada najbardziej restrykcyjny certyfikat - CPTG - Certified Pure Therapeutic Grade (Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna). Kontrolowany jest cały proces produkcyjny od momentu sadzenia rośliny do butelkowania olejków. Olejki posiadające ten certyfikat cechuje brak: pestycydów i metali ciężkich, sztucznych barwników i wypełniaczy, domieszek olejków z innych roślin i domieszek olejków syntetycznych.

 

Główny składnik:

eugenol.

 

Uwagi.

Używać tylko po rozcieńczeniu. Zażywać nie więcej niż jedną kroplę dziennie. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży lub jesteś pod opieką lekarską, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, uchem wewnętrznym, twarzą, wrażliwymi obszarami i błonami śluzowymi. W przypadku kontaktu ze skórą rozcieńczyć obficie olejkiem nośnikowym.

 

Ze względu na silne właściwości kojące, wykorzystuję ten olejek, w swojej praktyce masażu, do mieszanek kojących ból i stany zapalne.

Paulina Jarkiewicz