Cytryna

85,00 zł
Brutto

Lemon, Citrus limon

Ilość
Ilość

opakowanie 15ml

Podstawowe korzyści:

 • Orzeźwiający aromat olejku ma właściwości energetyzujące i poprawiające nastrój, które pozwalają zmienić nastawienie na pozytywne.
 • Czyści i odświeża powietrze i powierzchnie.
 • Przy stosowaniu wewnętrznym w naturalny sposób oczyszcza ciało i wspiera procesy trawienne oraz funkcje oddechowe.
 • Może być stosowany jako orzeźwiający aromat do wody lub dodatek do potraw, od wytrawnych po słodkie.

 

Opis:

Jeden z najczęściej kupowanych olejków eterycznych doTERRA jest tłoczony ze skórki cytrynowej na zimno w celu ochrony jej delikatnej struktury i zachowania pożytecznych, silnych właściwości. Cytryna jest silnym środkiem czyszczącym, który orzeźwia powietrze i odkaża powierzchnie, w związku z tym może być stosowana jako nietoksyczny środek czyszczący w całym domu. Po dodaniu do wody cytryna przynosi orzeźwienie i zdrowy zastrzyk energii przez cały dzień. Olejek cytrynowy przyjmowany wewnętrznie zapewnia korzyści oczyszczające i trawienne oraz wspiera funkcje oddechowe. Aromat olejku cytrynowego poprawia nastrój, dodaje energii oraz wywołuje uczucie lekkości i radości. Olejek cytrynowy jest często dodawany do żywności, aby poprawić smak deserów i dań głównych. Możesz dodać cytrynowy olejek eteryczny do swoich ulubionych smakołyków i deserów, aby nadać im słodkawy, cytrynowy smak. Odpowiednio zastosowany cytrynowy olejek eteryczny często nadaje słodki, cukrowy smak deserom bez przetworzonego cukru lub innych alternatywnych składników. Twoje ulubione smakołyki o cytrynowym smaku czekają na przemianę – spróbuj już dziś wypiekać je z dodatkiem olejku cytrynowego!

 

Opis aromatu:

czysty, świeży, cytrusowy.

 

Zastosowanie:

 • Stosuj wewnętrznie, aby wspomóc funkcje oddechowe w okresie przeziębień i gryp. 
 • Rozpylony olejek tworzy klimat o świeżym zapachu olejku cytrynowego, sprzyjający dobremu nastrojowi.
 • Dodaj olejek cytrynowy do wody, aby uzyskać orzeźwiający smak, stosuj zamiast słodkich napojów gazowanych.
 • Dodaj olejek cytrynowy do swoich ulubionych deserów, aby nadać im słodkawy, cytrusowy smak.
 • Dodaj jedną lub dwie krople olejku cytrynowego do mydła do rąk i zachwyć się niesamowitym efektem czystości.
 • Dodaj olejek cytrynowy do butelki ze sprayem, aby wyczyścić stoły, blaty i inne powierzchnie. Olejek cytrynowy świetnie nadaje się również do polerowania mebli; wystarczy dodać kilka kropli do oliwy z oliwek, aby wyczyścić, chronić i nabłyszczać elementy drewniane.
 • Użyj szmatki nasączonej olejkiem cytrynowym, aby konserwować skórzane meble, inne skórzane powierzchnie lub części garderoby.
 • Olejek cytrynowy jest świetnym remedium na wczesne stadia matowienia srebra i innych metali.

 

Instrukcje stosowania:

Aromatyczne: Dodaj 3-4 krople do dowolnego dyfuzora.

Wewnętrznie: Rozcieńcz 1 kroplę w 125 ml płynu.

Miejscowe: Masaż: wymieszać 5 kropli z 10 ml olejku nośnikowego.

Kąpiel: wymieszać 5 kropli z 5 ml olejku nośnikowego.

Perfumowanie: wymieszać 1 kroplę z 10 kroplami olejku nośnikowego.

 

Olejek posiada najbardziej restrykcyjny certyfikat - CPTG - Certified Pure Therapeutic Grade (Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna). Kontrolowany jest cały proces produkcyjny od momentu sadzenia rośliny do butelkowania olejków. Olejki posiadające ten certyfikat cechuje brak: pestycydów i metali ciężkich, sztucznych barwników i wypełniaczy, domieszek olejków z innych roślin i domieszek olejków syntetycznych.

 

Główne składniki:

limonen, β-pinen, γ-terpinen.

 

Uwagi.

Może powodować podrażnienia skóry. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarską, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Unikać kontaktu z oczami, wewnętrzną częścią uszu i innymi wrażliwymi obszarami. Unikać światła słonecznego i promieni UV przez przynajmniej 12 godzin po zastosowaniu produktu.

Zobacz także